CHcete se spřátelit? zde prosím pište sem a né do komentářů jiných rubrik


NEŽ SI JI POŘÍDÍM

11. srpna 2009 v 19:12 |  ČINČILA
Činčilky jsou krásná a nenáročná stvoření. Mají velmi hebký kožíšek a proto jsou často vražděna na kožichy :o( Kdo si chce pořídit činčilku měl by si tuto stranu pročíst.:o) ZDE JE NĚKOLIK BODŮ K ZAMYŠLENÍ PŘED KOUPÍ.
Obrazek
1) mám na činčilu dostatek času? -(činčily jsou aktivní v noci proto jsou vélké plus jako domácí mazlíček pro zaměstnané lidi.Ale nebojte se ,že nebude s činčilou žádná legrace přes den i malí kousek pamlsku ji přivede okamžitě k životu a jejím kouskům:o))
2) máte dostatek místa? - činčily by potřebovaly co největší klec ale každý tak velký byt nemá a činčila se musí uspokojit s daleko menší klecí.Ale nebude jí to vadit pokavaď jí budete pouštět vždy večer aby se chvíli roběhla.
3) nemáte už nějaké jiné zvíře, které by mohlo uškodit činčile? Například s morčetem se může pěstovat společně i se psem pokud neběhá pořád kolem klece a štěká.Ten totiž bude lézt brzy činčile na nervi a mohla by se ho i bát.Ale pozor! ptáci ruší denní činčilí spánek ptáky u činčily nechovat ale např.- v jiné místnosti by to neměl bý problém. S myškami a jinými také ne ,protože přes den mají den ale činčily noc takže by je rušily tak a nebo na opak.
4) má kdo se o činčilu starat po dobu dovolené? Můžete činčilu dát ke svým známím ,ale hlavně jim pečlivě vysvětlete co jíst může a co naopak ne!
5) činčila se dožívá při dobré péči 18-22 let (průměrný věk je ale však 10-15 let). Jste schopní se starat a přijmout zodpovědnost za zvíře tak dlouho?
6) pomyslete na to že v noci nebudete ušetřeni šramotu , okusováním a vším možným co činčila bude ve své kleci provádět.(Nejlepší je jí dát někam kde nikdo nespí a ona si pak může řádit jak chce.)
7) alergie na činčily není častá ale co když přece? není u vás v rodině někdo alergický?
8) činčily jsou miláčci spíše na pozorování a A né na mutlání (PROTO BYCH JI DOPORUČOVALA KOUPIT DĚTEM TAK OD TĚCH 13 TI LET TY UŽ TO SNAD POCHOPÍ ŽE JÍ NESMĚJÍ TAHAT) a hlazení. Dokážete svým dětem, popřípadě i sobě to vysvětlit? (když je budete jen pozorovat a né!!!! honit po pokoji jsou natolik zvědaví že k vám přihopsají sami a třeba i skočí na klín. =))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama