CHcete se spřátelit? zde prosím pište sem a né do komentářů jiných rubrik


poplatky

26. srpna 2009 v 13:07 |  PES
I zvíře, v tomto případě pes, je předmětem poplatku. Každá obec a město si výši poplatku stanoví vlastní vyhláškou. Při pořízení psa je povinností občana ohlásit tuto skutečnost na místně příslušném úřadě a přihlásit se tak k placení poplatku.

Tip:
Většina obcí a měst stanovuje pro důchodce, kteří vlastní psa velké úlevy z poplatku. V tomto případě může být poplatek i pětinový oproti ostatním občanům.


V případě držení psa po dobu kratší než jeden rok se platí poplatek v poměrné výši, která odpovídá počtu i započatých kalendářních měsíců.
Poplatky:
Výše poplatku je určována vyhláškou obcí a měst
  • Nejčastěji výše poplatku činí 1500,- Kč za rok
  • Za každého dalšího psa činí 2 200,- Kč za rok.
  • Za 1 psa jehož držitelem je poživatel invalidního, starobního, vdovského nebo vdoveckého důchodu, který je jeho jediným zdrojem příjmů, anebo poživatel sirotčího důchodu 200,- Kč.
  • Za 2. psa a každého dalšího psa 300,- Kč.
  • Za 1. psa jehož držitel je přihlášen k trvalému pobytu v rodinném domě 300,- Kč.
  • V případě držení psa po dobu kratší než jeden rok se platí poplatek v poměrné výši, která odpovídá počtu i započatých kalendářních měsíců.

Příslušný úřad

Obecní/městský úřad

Úřad, který v rámci přenesené působnosti vykonává na svém území státní správu v rozsahu přiznaném "obcím s pověřeným obecním úřadem". Obvykle tuto státní správu vykonává také pro ostatní obce v okolí. Obec s pověřeným obecním úřadem se někdy označuje jako obec II. typu nebo II. stupně (obcí I. stupně je každá obec, obcí III. stupně obec s rozšířenou působností).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama