CHcete se spřátelit? zde prosím pište sem a né do komentářů jiných rubrik


VÝBAVA A PÉČE

11. srpna 2009 v 19:18 |  POTKAN

Patra

Jsou nedílnou součástí. Potkani si v přírodě člení svůj "byteček" na mnoho částí. A tak to vyžadují i v zajetí. Patra se dají vyrobit ze různých materiálů. Mohou být z plastu, dřevotřísky a nebo také z tvrdého kartonu.

Podestýlky

Každý chovatel používá jinou a tak vám i řeknou co je podle nich lepší či horší. Na podestýlku se dá použít vše co je neprašné a životu to není nebezpečné. Používají se hobliny (NE PILINY!!). Když jsem si přinesla ze zverimexu jednoho potkyše nejen že měl parazity, ale dokonce se i prochlad. Tak jsem mu jako podestýlku dala lignocel. Je teplý a hlavně naprosto bez bakterií. Do tří dnů byl v pohodě!
Jako další podestýlku se dají použít kukuřičná vřetena a kočkolit. Sama jsem z hoblin přešla na kočkolit. Potkánci tolik nezapáchají a když chodí svou potřebu dělat jen na jedno místo tak stačí vybrat jen to a nemusíte měnit podestýlku v celé kleci.

Misky na vodu a jídlo

To je hodně důležité, záleží však na vás jaké jim tam dáte. Doporučuji 2 velké kameninové misky na jídlo. Jednu na mňamky (např. vařenou rýži, zeleninu) a druhou na sypkou každodenní stravu. Na pití je nejlepší pitítko (napáječka). Mám doma tu od Ferplastu prodává se v několika velikostech. A je super, nekape a i se dobře čistí.

Zábava do klece

I když potkana budete pouštet ven nezapomeňte, že když je v kleci tak by se také neměl nudit. Proto je dobré když klec nějakým způsobem oživíte. Nejlepší je dát do klece různé trubky, provazy, prolézačky, žebříky, větvičky ze stromů (nejedovatých!!) a můžete tam dát i běhací kolečko (někteří potkani rádi běhají, ale jiní zase ne).

Hygiena

Potkana není nutného mýt či koupat. Někdy se vám může stát, že to bude potřebovat tak ho umyjte ve vlažné vodě. To značí ne studené, ale ani ne ve vařící!
Další věcí je hygiena věcí okolo potkana. Je samozřejmostí, že voda bude čistá a čerstvá, stejně tak i napáječka mističky se musí čistit denně. A klec alespoň týdně! Hygiena je hodně důležitá...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama